شما اینجا هستید:صفحه اصلی » آرشيو عكس » شهدای محله نوبر

شهدای محله نوبر

شهدای محله نوبر

برای دیدن عکسها به ادامه مطلب مراجعه کنید…..

شهید قاضی

آیت اله شهید قاضی طباطبایی

 

 

 

فیلم/نماهنگ زیبای "کجایید ای شهیدان خدایی"

——————————————————————————–

شهید مرتضی یاغچیان

شهید مرتضی یاغچیان

بسم رب الشهدا

زندگینامه شهید مرتضی یاغچیان

شهید مرتضی یاغچیان درتیرماه سال ۱۳۳۵ به دنیا آمد‌. در کودکی علاوه بر تحصیل به مجالس‌عزاداری و قرآن نیز می‌رفت‌. دوران ابتدایی را در مدرسه "ناصرخسرو" تبریز گذراند دوران راهنمایی در مدرسه نجات سپری شد‌. در سال ۱۳۵۶ موفق به دریافت مدرک دیپلم در رشته مدلسازی از هنرستان صنعتی تبریز شد‌. برای طی دوره سربازی به حوزه نظام وظیفه معرفی شد‌.

زمانی که امام‌(ره‌) فرمان فرار سربازان از پادگانها را دادند‌. ایشان نیز مانند مردم انقلابی ایران در تظاهرات و تجمعات ضد طاغوتی شرکت کرد‌. بعد از پیروزی انقلاب‌، به عضویت سپاه درآمد‌. و تصدی تسلیحات سپاه تبریز که اهمیت زیادی در آن ایام داشت با او بود‌. از مسئولیت وی یادها و خاطرات بسیاری درذهن تمامی مسئولین سپاه آن زمان مانده است‌. همچنین مردم خاطرات زیادی از مبارزات او در آشوب گروههای مخالف نظام دارند‌. در تیرماه سال ۵۹ وی به همراه برادر احمد پنجه شکار امور اجرایی مربوط به ستاد عملیاتی سپاه را به عهده گرفت‌. وی تحت عنوان مسئول تجهیزات تبریز و معاون اطلاعات عملیات انجام وظیفه نمود و پس از طی این دوره‌ها به شیراز اعزام شد تا یک دوره هوابرد را در آنجا بگذراند و پس از آن جزء اولین نیروهای سپاه به جبهه اعزام شد‌.

در این مدت وی بارها مجروح و هر بار قبل از بهبودی کامل باز به جبهه می‌رفت‌. مدتی بعد به دستور حضرت آیت‌الله مدنی به سمت مسئول عملیات سپاه مراغه منصوب شد‌. در عملیات بیت‌المقدس با سمت مسئول محور تیپ حضور داشت و در عملیات رمضان معاون تیپ عاشورا شد‌. زمانی که تیپ عاشورا به لشکر عاشورا تبدیل شد مرتضی به سمت معاون دوم لشکر منصوب گردید‌. پس از شرکت در عملیاتهای والفجر مقدماتی‌، والفجر ۲، والفجر۴ با همان سمت و با تلاش بیشتر نوبت به شرکت درعملیات خیبر رسید‌. آنان با جانفشانی از پل حمید و جزایر مجنون دفاع کردند‌. شهید یاغچیان در حین عملیات به شهادت رسید‌.

 

وصیت نامه شهید مرتضی یاغچیان

بسم الله الرحمن الرحیم

بنام خدا و برای خدا و در راه خدا

این وصیت نامه را می نویسم تا حجتی باشد تا آنکه بعد از من نگویند نا آگاه بود و نادان و بی هدف بلکه من زندگی را از حسین(ع) آموختم  که فرمود مرگ با عزت به از زندگی با ذلت است.

بار خدایا!

بنده ای هستم گناهکار و روسیاه و شرمسار و در خود لیاقت شهید شدن را نمی بینم مگر آنکه تو خود بر من رحم کنی و عنایت به من بنمایی،شربت شهادت را .

خداوندا !

امروز نایب امام زمانت با دم مسیحائی خود به ما ارزش انسان بودن و انسان شدن را می آموزد.روز امتحان است و اگر لحظه ای درنگ کنیم  فرصت از دست رفته است.پس ما را یاری بفرما و راهنمایمان باش و از لغزشها نگاهمان دار تا به صراط مستقیم هدایت شویم.

ای مسلمانان جهان !

امروز تمامی کفر به سرکردگی آمریکا با تمام قوا در مقابل اسلام صف کشیده و اسلام و انقلاب اسلامی امروز به خون ما نیاز دارد تا ریشه اش محکم شود و اگر ما در این امر قصور کنیم، فردای تاریخ در مقابل خدا و رسول خدا و نسل آینده مسئول خواهیم بود و جوابگو و برماست که به ندای هل من ناصر ینصرنی امام عزیزمان لبیک  گفته و به یاری او بشتابیم که یاری او،یاری اسلام وپیامبر  است.

(ان تنصرو الله ینصرکم و یثبت اقدامکم)

و اگر خدا را یاری کنید خدای یاری خواهد کرد شما را در راه رسیدن  به مقام والای انسانیت و راهنمایی خواهد نمود در رسیدن به هدف نهایی و ثابت قدمتان خواهد نمود.

امروز این سعادت به من دست داده تا به کربلای ایران ، جایگاه عاشقان خدا ، قرار گاه برادران رسول گرامی ، پویندگان راه علی(ع)، پیروان حسین(ع)،سربازان امام زمان (عج) ، یاران رهبر عزیز خمینی کبیر و راهیان شهادت راه یابم .برای رسیدن به این مکان چه انتظاری کشیده ام، خدا می داند.

با آگاهی کامل و با عشق به الله به این راه آمده ام تا برای رضای او جهاد کنم و اگر سعادت پیدا کردم به دیدار خدا بروم و ازاین تن خاکی عروج کنم و به خدا برسم.

دوستان و برادران از همه عاجزانه حلیت می طلبم و تقاضا میکنم امام عزیز را تنها نگذارید،تا جائیکه می توانید تلاش کنید…

مرتضی یاغجیان

۱۳۶۱/۲/۱۷ قرارگاه کربلا

شهید مرتضی یاغچیان و شهید سعید فقیه نوبری

شهید مرتضی یاغچیان و شهید سعید فقیه نوبری

وصیت نامه شهید سعید فقیه نوبری

بسم الله الرحمن الرحیم 
حمد وسپاس فراوان خدای مستضعفین را که یکبار دیگر عنایتی بزرگ برایم کرد تا بتوانم انشا الله در عملیاتی که در حال انجام شدن می باشد شرکت کنم و بقول امام کبیرمان بتوانم از این نعمت بزرگ الهی که همانا نبرد با کفار و دشمنان اسلام و مسلمین است بهره مند شوم تا با این عمل خود و دیگر همرزمانم بتوانیم سرزمین پر خون کربلا و به دنبال آن سرزمین مقدس قدس و کعبه را از دست نوکران آمریکا و شوروی و دیگر جهانخواران خارج و به آغوش گرم اسلام و مسلمین برگردانیم.
سلام و درود فراوان به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران امام خمینی که در سایه رهبری های الهام گرفته از وحی الهی پرچم خونین اسلام را در دست گرفته و ندای اشهد ان لا اله الا الله و محمد رسول الله (ص)را بر تمام جهان سر می دهد و سلام و درود بر ملت قهرمان و مومن ایران که در زیر سایه رهبری های پیامبر گونه امام بزرگوار انقلاب اسلامی را در کشور خود تحقق بخشیدند و سعی در صدور و جهانی کردن این انقلاب عظیم اسلامی می کنند.
سلام بر شما پدر و مادر عزیزم که همیشه در تربیت من کوشش کرده اید و از انحراف من به راههای غیر مکتبی جلوگیری کردیدو فرزندی مسلمان تقدیم انقلاب اسلامی دادید.حال که من توانستم قطره ای از شربت شهادت بنوشم و با اینکه خود را اصلا لایق نمی دانم در جوار شهیدان تاریخ قرار گیرم،به هیچ وجه ناراحت نباشید و مبادا که به خاطر من ذرّه ای گریه کنید و عوض گریه برایم کمک کنید و از خدا بخواهید که این شهادت مرا نیز قبول کند و گناهان مرا ببخشد و تنها تقاضای عاجزانه ای که از شما و دیگر نزدیکان دارم و امیدوارم جداً به آن عمل شود این است که نه تنها به خاطر اینکه شهیدی داده اید از اسلام و انقلاب طلبکار نشوید بلکه خود را بدهکار و مدیون انقلاب و جمهوری اسلامی بدانید زیرا که فرزندتان توانسته است به بزرگترین آرزوی زندگانیش که همانا شهادت است برسد.
از برادرم حسین و خواهرم می خواهم که اگر خواسته باشید روح مرا شاد کنید همیشه در راه مستقیم الله حرکت کنید و در تمام طول زندگانی تابع ولایت فقیه باشید.
در خاتمه از تمامی نزدیکان و مخصوصاً برادران پاسدار خداحافظی می کنم و امیدوارم که همگی مرا حلال کنید تا مقداری از بار سنگین گناهانم سبکتر شود .
مقداری پول دارم که آنها را برای کمک به دولت جمهوری اسلامی که سعی و تلاش فراوان جهت برقراری این جمهوری دارند بدهید و کتابهایم را اگر برادر و یا خواهرم استفاده نکنند به کتابخانه سپاه بدهید و اسلحه کلتی که دارم متعلق به بیت المال است که به سپاه دهید تا در هر کدام از هسته های مقاومت صلاح باشد مورد استفاده قرار گیرد.
والسلام. خدایا خدایا ترا به جان مهدی تا انقلاب مهدی خمینی را نگهدار.               سعید فقیه نوبری

————————————–

شهید احمد نعلبندپور

 شهید احمد نعلبندپور.

 

————————————–

شهید مهدی محمدی خلص

 

[divide]

—————————-

شهید ایوب قنبرآبادی

ایوب فنبر آبادی

 

————————————–

شهید یعقوب صادق زاده

۰٫۷۰

————————————–

شهید خلیل جلالی نوبری

۰٫۶۹

————————————–

شهید حاج مسعود غفورزاده

————————————–

شهید حسن غریب

————————————–

شهید محمد حسین حسین زاده کریمی

————————————–

شهید علیرضا پاکزاد بنام

۰٫۶۲

————————————–

شهید صادق صدقی

محمد زاده صدقی، صادق

شهید صادق محمد زاده صدقی : قائم مقام فرمانده تدارکات لشکرمکانیره ۳۱ عاشورا(سپاه پاسداران انقلاب اسلامی) سال ۱۳۳۸ در تبریز به دنیا آمد. تحصیلات خود را تا پایان دوره متوسطه در هنرستان الکترونیک تبریز به اتمام رساند و برای تحصیلات تکمیلی وارد انستیتو الکترونیک تبریز شد . اودر مبارزات مردم بر علیه حکومت…

 

————————————–

شهید محمد علی صباحی

————————————–

شهید جلال محتاج خدا

————————————–

شهید خلیل رشتچی قدیم

۰٫۶۳

————————————–

شهید داوود پیروز زرین

۰٫۵۶

————————————–

شهید مصطفی دادگر نوبریان

۰٫۵۸

————————————–

شهید سید مرتضی موسوی خامنه ای

۰٫۶۱

————————————–

شهید سید احمد خیاط نوری

۰٫۵۷

————————————–

– شهید سید رضا گلولیان موسوی

————————————–
– شهید حسین قوجایی

۰٫۶۸
————————————–

– شهید صالح جباری

۰٫۶۰۰٫۵۵
————————————–

– شهید جاوید سراجی

————————————–
– شهید سید جلال جارالمسجد

photo_2016-09-21_22-32-45photo_2016-09-21_22-34-39photo_2016-09-21_22-34-06
————————————–

– شهید محمد حسین امانپور

————————————–
– شهید مجتبی اویسی

————————————–
– شهید رسول عباس نژاد

————————————–
– شهید محمد حسن تهبازان

————————————–
– شهید سید حمید جلالی

————————————–
– شهید نادر رزاق

————————————–
– شهید صمد شهابی

————————————–
– شهید کریم شهابی

————————————–
– شهید محمد حسین محمدیان

۰٫۷۱
————————————–

– شهید محمد فرشبافیان

————————————–
– شهید بیوک فرشبافیان
————————————–

– شهید محمد تقی پاکرو

————————————–
– شهید محمد قفلگر قاسمی

————————————–
– شهید محمد صادق خوش زبان

————————————–
– شهید محمد حسین خدایاری

————————————–
– شهید ابراهیم فیضی صرافی

————————————–
– شهید فیروز بایرام پور

————————————–
– شهید محمد حسین قربانزاده

————————————–
– شهید عبدالمجید رمضانپور

————————————–
– شهید محمد حسین صامی

————————————–
– شهید فضل اله رحمانی

————————————–
– شهید حسین کریم زاده

————————————–
– شهید محمد علی صالحی

————————————–
– شهید حسین دیندار مهر

————————————–

شهید سید رضا فضل آذر
شهید احمد فضل آدر

————————————–

– شهید دل حامد

————————————–
– شهید دل حامد

————————————–
– شهید امیر سلامت دوست

————————————–
– شهید وحید سنبلی

————————————–
– شهید غلامرضا منعم محرر

 

————————————–

۰٫۷۳

 

 

درباره نویسنده

تعداد مطالب : 12

نظر بدهید

تمامی حقوق این سایت متعلق به هیئت زتجیر زنان محله نوبر تبریز می باشد.

WordPress SEO fine-tune by Meta SEO Pack from Poradnik Webmastera
بالای سایت